Nuffnang

N45 Dr Halimah Ali

Posted by Unknown | Posted on 11:13 PTG

N45 Dr Halimah Ali


OPS EHSAN PELAJAR MESIR SELANGOR: PENERBANGAN GROUP KE-2

Posted: 10 Mar 2011 08:09 AM PST

Group Departure : 15 March 2011
Flight Details : 15 March KUL/CAI - MS 971 (0030 / 0600)

NO NAMA NATIONALITY NO PASSPORT
1 ANIQAH BINTI HAJI AZLAN MALAYSIA A22223922
2 AZYYATI AKMAL BINTI ARSHAD MALAYSIA A18838304
3 AZZYAN BINTI MOHAMMAD WAHID MALAYSIA A22225820
4 BADRIAH BINTI HASBULLAH MALAYSIA A20307931
5 DINA ADILLAH BINTI MD NASUKHA MALAYSIA A22152132
6 ERNA AZNIRA BINTI ANUAR MALAYSIA A20011599
7 FADHILAH BINTI MAZMI MALAYSIA A20793459
8 FATEN THAAHERAH BINTI AHMAD SHAHBUDDIN A18072317
9 FATIN ATHIRAH BINTI ABDUL RAHIM MALAYSIA A22365784
10 FATIN BINTI ABDUL JALIL MALAYSIA A17819954
11 FATIN BINTI MOHD LAZIM MALAYSIA A19064197
12 FATIN FATINI BINTI MOHD MESRI MALAYSIA A22219290
13 HAZRATI BINTI YAHAYA MALAYSIA A23952754
14 HILYATUN NUFUS BINTI A YAZID MALAYSIA A23164239
15 HUSNA BINTI MAHMUD MALAYSIA A20267652
16 INTAN SORAYA BINTI HASHIM MALAYSIA A17876647
17 INTAN SYAFINAZ BINTI JASNI MALAYSIA A22640146
18 KAMARIAH BINTI JA APAR MALAYSIA A18905495
19 ALIFF RAHIMI ISMAIL MALAYSIA A20244209
20 KHALIESAH BINTI KHALIL MALAYSIA A22407610
21 MARDHIAH BINTI IBRAHIM MALAYSIA A22452906
22 MARYAM SHAKIRAH BINTI ZULFAKAR MALAYSIA A22399461
23 AIDA AFIQAH BINTI AHMAD MALAYSIAN A 22084892
24 MUIZZAH BINTI ZAINODIN MALAYSIA A21203349
25 MUSLIHAH AMNANI BINTI SHAH BAGAR A22141108
26 NADIAH BINTI AHMAD ZAINUDDIN MALAYSIA A19064869
27 NADIAH BINTI ROSLAN MALAYSIA A23041574
28 NOOR HIDAYAH BINTI MAT TOHER MALAYSIA A22968136
29 NOOR SYAFIQA BINTI AHMAD BUSTAMAM A19353695
30 NOR LATIFAH BINTI MOHD JUPRI MALAYSIA A22250679
31 NORATIQAH BINTI HUSSIN MALAYSIA A20254535
32 NORFANIHA BINTI SAWAL MALAYSIA A22250649
33 NORHAIDA BINTI AB RASHID MALAYSIA A18226828
34 NORSYAFIKAH BINTI ABDUL RAZAK MALAYSIA A22365511
35 NUR AL HIDAYAH BINTI NOR ISMAIL MALAYSIA A22452845
36 NUR DIYANA BINTI AZAMMUDDIN MALAYSIA A20267649
37 NUR FAIQAH BINTI BAHARUDIN MALAYSIA A22360405
38 NUR FARHANA BINTI OTHMAN MALAYSIA A19406464
39 NUR HAZIMAH BINTI MAT BASRI MALAYSIA A22402806
40 NUR JANNAH BINTI AMRAN MALAYSIA A22139625
41 NUR NASIRAH BINTI MOHD NASHIR MALAYSIA A18991089
42 SITI SARAH BINTI ABDUL HALIM MALAYSIA A18894152
43 NURHIDAYATUL HUSNA BINTI SHAMSUL AZMI A22452828
44 NURUL AKMAL BINTI ABDUL TALIB MALAYSIA A20794934
45 NURUL ATIQAH BINTI NORRAHIM MALAYSIA A22661389
46 NURUL HAFIQAH BINTI KHAZAMAL HAFFI AMOS A22365237
47 NURUL HANI BINTI SAHARUDIN MALAYSIA A18997048
48 NURUL IZZAH BINTI CHE MOHAMED MALAYSIA A22222163
49 NURUL SAFINAS BINTI MOHAJIR MALAYSIA A18832077
50 NURUL ZAHIRA BINTI MOHD AFANDI MALAYSIA A19917564
51 NURULIZZATI BINTI ZAKARIA MALAYSIA A20580436
52 NUUR ATIQAH BINTI IBRAHIM MALAYSIA A18833121
53 SHAHIDATUL AKMA BINTI MOHD SHA ARY A20373909
54 AIDA NABILAH BINTI MOHAMAD NASIR A18814298
55 SITI AMIRAH BINTI MOHAMAD YUSOF MALAYSIA A22477475
56 SITI MAISARAH BINTI JAMALUDDIN MALAYSIA A1785758
57 SITI MAISARAH BINTI MUSA MALAYSIA A20308050
58 AFIQAH HANUM BINTI AYOB MALAYSIAN A20302774
59 SITI NOR FAREAH BINTI SAPAR MALAYSIA A19468700
60 NURUL SHAZWANI BINTI AZMI MALAYSIAN A23151904
61 SITI SARAH BINTI ABDUL RAHIM MALAYSIA A23093022
62 SITI SARAH BINTI MOHD HAMDAN MALAYSIA A22453845
63 SOFIA ALWANI BINTI ALI MALAYSIA A22455831
64 SYAHIRAH BINTI MOHAMAD YUSRI MALAYSIA A22512653
65 NURUL ZARIFFA BINTI BINTI SAAT MALAYSIAN A22556276
66 ZULAIKHA BINTI MOHAMMAD AMIN MALAYSIAN A19334858
67 NURUL SHAFIQAH BINTI MOHAMMAD TAJUDIN A22035514
68 MUHAMMAD AZFAR WAIE BIN MD ISA MALAYSIAN A20484975
69 MOHD ZAKI SYAZANI ZAKARIAH MALAYSIAN A18187306
70 AHMAD KHAIRUDDIN BIN MOHD SORIHAN A22976639
71 NORATIKA BINTI LAUNGAH MALAYSIAN A22386907
72 MUHAMMAD HAZRIQ BIN MOHD DARMADI A23236807
73 NUR FATIHAH BINTI ABIDIN MALAYSIAN A19134627
74 ATIQAH BINTI SUBHI MALAYSIAN A16816382
75 ABDUL HAKIM BIN SAZALI MALAYSIAN A24138787
76 MUHAMMAD HAFIZ SAYUTI BIN ARSHAD A22512121
77 MUHAMMAD ABU UBAIDAH BIN MUSTAPA KAMAL A18098872
78 SUMAYYAH BINTI SHAHRUL HISHAM MALAYSIAN A23389621
79 SHAHRUL HISHAM BIN ZULKIPLI MALAYSIAN A17669119
80 MUHAMMAD FADHIL BIN HASANUDDIN MALAYSIAN A19155285
81 NURUL HUDA BINTI AHMAD ALI MALAYSIAN A17738281
82 SOFIYYAH BINTI MUHAMMAD FADHIL MALAYSIAN A24054727
83 NOOR HUSNA BINTI NOOR ZAINY MALAYSIAN A17765883
84 NIK HIBRIYAH AR RAUDHOH MALAYSIAN A21056320
85 NIK MOHD FAREEZ BIN NIK MHD FAKHRUDDEEN A20766514
86 ABDUL HALIM BIN BAHRUN MALAYSIAN A6737603
87 SYAHIDAH ROZINAH LIYANA BINTI AHMAD A19683794
88 FARHANA BINTI MOHD ISA MALAYSIAN A19383272
89 AMIRA BINTI SUHAIMI MALAYSIAN A22087494
90 AFIFUL FIDAIY BIN HASLAN MALAYSIAN A22085816
91 MUHAMMAD SHAMIL BIN MOHD YUNUS MALAYSIAN A23088642
92 SHAFIQAH BTE MOHAMED SHAMSURI MALAYSIAN A20616156
93 MUHAMMAD AMMAR FARHAN BIN RAMLAN A17667433
94 RAIHANA NISA BTE MOHAMED YUNUS MALAYSIAN A20159466
95 MUHAMMAD FAEZ BIN ZULKIFLI MALAYSIAN A22324809
96 NADIRAH BTE MOHAMMAD SHAHROM MALAYSIAN A20520899
97 SYARIFAH ZAHRA BTE SYED ESA ALHADDAD A22237827
98 NUR SYAMIMI IZZATI BTE MOHAMED RAFEE A19770894
99 NOR ALINA BINTI RAZALI MALAYSIAN A18835449
100 NUR ATIQAH BTE ABDUL RAHIM MALAYSIAN A19227014
101 NOR ALIA BTE MOHD NASIR MALAYSIAN A18838086
102 ATIKA BTE ADZMAN MALAYSIAN A19154847
103 SYADZA NORAIN BTE AHMAD ZAINUDDIN A204866324
104 NATASYA HANIS BTE MOHAMMAD NASIR A20062033
105 KHADIJAH BTE ABDUL RAZAK MALAYSIAN A20619322
106 NURULAIN IZZATY BTE MARZUKI MALAYSIAN A17925923
107 SITI ASIAH BTE TOGIN MALAYSIAN A19227269
108 NUR WAHIDAH BTE MOHD NOOR MALAYSIAN A19991330
109 SITI ZUHAIRAH BTE ROHANIP MALAYSIAN A20441155
110 FARAH AFTAH BTE MOHD AYOB MALAYSIAN A17609460
111 FADHILAH BTE MOHAMAD HARIS MALAYSIAN A17876833
112 NURUL ATIQAH BTE JAAFAR MALAYSIA A20352338
113 SITI NADIAH BTE ABDUL MUTALIP MALAYSIA A20580143
114 RIDHWAN FATEH BIN HASAN MALAYSIAN A22250657
115 MUHAMAD AMIRUL FIRDAUS MALAYSIAN A20247575
116 MOHD FATHULLAH BIN ABDUL ZAMAN MALAYSIAN A22250642
117 AIMAN BIN JUSRI MALAYSIAN A19069581
118 MOHD RUSYDI BIN MOHD ALI MALAYSIAN A23085694
119 AHMAD SAFWAN BIN MUHAMAD YUSOF MALAYSIAN A20303032
120 MUHAMAD AMIRUL BIN YUNOS MALAYSIAN A19135866
121 MOHD TAQIUDDIN BIN TAKRIL MALAYSIAN A22000951
122 ABDUR RAHMAN BIN ZULKIFLI MALAYSIAN A22960491
123 KHAIRUL FATIHIN BIN SAEDAL ATAS MALAYSIAN A20267599
124 MUHAMMAD SAFUAN BIN MOHAMMAD IKHSAN A18953661
125 MOHD HISYAM BIN MAHADI MALAYSIAN A20308010
126 AHMAD FAHMI BIN ISHAK MALAYSIAN A22150143
127 ABDUL MUHAIMIN BIN ABD RAHMAN MALAYSIAN A20268728
128 MOHD FAIZAL BIN MALIK MALAYSIAN A18697716
129 MUHAMMAD ZUL HUSAINI BIN MOHAMMAD DANER A20307849
130 MUHAMMAD MUHAIMIN BIN ZAKARIYA MALAYSIAN A18834005
131 AHMAD FAKHRUZRADZI BIN MOHD YASSIN A20270151
132 MOHD ZAKI BIN MOHAMED NASIRUDIN MALAYSIAN A20244155
133 MUAZ BIN AB HALIM MALAYSIAN A20203146
134 MOHD QAEDI BIN MASNANI MALAYSIAN A20865063
135 MOHD ALLAMAH BIN MOHD ALI MALAYSIAN A20156154
136 MUHAMMAD FAATHIR AR RASYID BIN RAJMAN A18911905
137 MUHAMMAD SYA RANI BIN SHAHROL BAHRIN A20309332
138 MUHAMMAD IZZAT BIN MUSTAFID MALAYSIAN A 22453103
139 AHMAD FAIZAL BIN HAJI ZAINADI MALAYSIAN A 20307850
140 MUHAMAD SAFWAN BAZLI BIN SHAFEE MALAYSIAN A 20308047
141 ZAFIRAH BINTI MAHMOOD MALAYSIAN A20270474
142 FIRDAUS SYAHMI BIN MUHAMAD RADZI MALAYSIAN A18152597
143 MOHD IDRULNAFIZ BIN OTHMAN MALAYSIAN A20304529
144 MUHAMMAD ALI HASHIMI BIN SHAHRUZAMAN MALAYSIAN A22336659
145 MUHAMMAD UMAIR BIN ABDULLAH ZEN MALAYSIAN A19224588
146 NORSHAFIKAH BTE NORMI MALAYSIAN A22444946
147 LISMAWATI BINTI SUARDI MALAYSIAN A20619517
148 NUR HUSNA HAMDAN MALAYSIAN A17676397
149 SAMIHAH BINTI MOHMMAD KHAYAT MALAYSIAN A17677606
150 SITI NUR HIDAYAH BINTI OHD YUSSOF MALAYSIAN A20141597
151 SITI JAMILAH BT MAT JAIS MALAYSIA A23461761
152 AISYAH BINTI MAT ARIFF MALAYSIAN A22962241
153 RAUDHATUL HUSNAA BINTI RUSLI MALAYSIAN A20112405
154 FATIN AQILAH BINTI ABDUL KHALID MALAYSIAN A19683775
155 SITI AISYAH BINTI HJ ZUBIR MALAYSIAN A18837182
156 KHAIRUIZZAH BINTI HELMI AZHAR MALAYSIAN A23937094
157 ADAWIAH MUNIRA BINTI MUSTAPHA MALAYSIAN A18709106
158 Muhammad Zharief Afzal Bin Kasim MALAYSIAN A23088070
159 Muhammad Amin Bin Mohd Adnan MALAYSIAN A20607004
160 Muhammad Iqbal Bin Atan MALAYSIAN A20267728
161 Mohd Deenie Bin Mohd Rodzhan MALAYSIAN A20105884
162 Hafiz Abdur Rahman Bin Ahmad MALAYSIAN A23089353
163 Muhammad Muzzammil Bin Mohamad Salleh MALAYSIAN A20254585
164 Zul Haiqal Bin Rahim MALAYSIAN A20307880
165 Abdul Rahim Bin Abd Latif MALAYSIAN A19574246
166 Muhammad Sufi Bin Mohd Yusof MALAYSIAN A20307912
167 Ahmad Shazwan Bin Ahmad Hushairi MALAYSIAN A19130208
168 Muhammad Naufal Bin Abdul Halim MALAYSIAN A22466493
169 Amirul Azim Bin Mohd Rosdi MALAYSIAN A19348648
170 Mohd Hafizzul Azri Bin Azman MALAYSIAN A18845043
171 Dzorfanulhasif Rafhan Bin Abu Hassan MALAYSIAN A20011307
172 Ahmad Ghazie Bin Muhammad Sharif MALAYSIAN A20254648
173 Muhammad Huzaifah Bin Jamaluddin MALAYSIAN A18830364
174 Muhammad Faiz Mujahid Bin Mohd Safiee MALAYSIAN A19870037
175 Noor Syahidah Binti Md Shah MALAYSIAN A20267605
176 Nur Hasanah Binti Ishar MALAYSIAN A17872317
177 Noor Syafiqah Binti Mahadi MALAYSIAN A20254501
178 Nadiah Binti Nor Azman MALAYSIAN A17818900
179 Siti Mabrurah Binti Mohd Suput MALAYSIAN A20270387
180 Siti Syazwanna Binti Mohd Saharuddin MALAYSIAN A20254497
181 Siti Syarwani Binti Ghazali MALAYSIAN A17876139
182 Nor Azimah Binti Shahtir MALAYSIAN A20247448
183 Ummu Khair Binti Mohd Yunus MALAYSIAN A18982816
184 Nuraini Binti Mohamad Salim MALAYSIAN A22319600
185 Nurul Diyanah Binti Kamarudin MALAYSIAN A18997845
186 Nur Shukriyah Binti Mohamad Shukran MALAYSIAN A20307950
187 Suhana Binti Shahdan MALAYSIAN A20255000
188 Anisah Shamilah Binti Mohd Salleh MALAYSIAN A24021097
189 Adlia Arbi Binti Mat Noor MALAYSIAN A22001095
190 Siti Hajar Aishah Binti Sakdon MALAYSIAN A20270694
191 Nadzirah Binti Mohamed Mukhtar MALAYSIAN A18997591
192 Suryana Binti kamal MALAYSIAN A22453229
193 Syamin Aizza Binti Mohd Suhaimi MALAYSIAN A22466352
194 Nur Hafizah Binti Mazlan MALAYSIAN A20303104
195 Nurul Aisyah Binti Hassan MALAYSIAN A20270491
196 Nurul Saadah Binti Mohd Ramdzan MALAYSIAN A22401504
197 Noor Farhana Binti Mohammad Jalani MALAYSIAN A22466740
198 Nur Fatin Binti Halil MALAYSIAN A23935162
199 Aninatira Binti Anuar MALAYSIAN A22452819
200 Nur Shazwani Binti Mohamad Rashdi MALAYSIAN A20303671
201 Fatin Nadia Binti Masri MALAYSIAN A20270502
202 Nur Adibah Husna Binti Aladdin MALAYSIAN A20308324
203 Siti Rahmah Binti Abdul Rahman MALAYSIAN A20267631
204 Siti Hamizah Binti Maarus MALAYSIAN A20267598
205 Nurul Izzati Binti Rohani MALAYSIAN A22365480
206 Siti Nurhawa Husnah Binti Rusman MALAYSIAN A20267565
207 Amal Hanani Binti Abdul Halim MALAYSIAN A17875618
208 Siti Nurhayati Binti Abd Rahman MALAYSIAN A17875017
209 Nur Syafiqah Ayuni Binti Hamdan MALAYSIAN A20107456
210 Siti Naili Binti Mohd Subki MALAYSIAN A18983783
211 KHAIROM MAWADDAH BTE BAHAROM MALAYSIAN A24049262
212 AISHAH KAMILIAH HANI BINTI ROSLI MALAYSIAN A23967987
213 NUR SAKINAH BINTI ISMAIL MALAYSIAN A24024766
214 ABDUL MUNAIM BIN NORDIN MALAYSIAN A17617438
215 MOHAMAD KHAIRUL ANUAR BIN ARZIMI MALAYSIA A19461149
216 MOHD INSAN BIN ZAINAL ABIDIN MALAYSIA A20736475
217 NOOR AMEERA BTE RAHMAT MALAYSIA A22797108
218 NUR SHAFIKA BTE SHAHRUDDIN MALAYSIA A18838724
219 SOFIEYAH BTE MOHAMMAD ISHAK MALAYSIA A20269430
220 SARAH FARHANA BINTI AHMAD KAMIL MALAYSIA A20423773
221 MUHAMMAD SHAHIR BIN NOOR AZMAN MALAYSIA A18143700
222 RABIATUL ADAWIYAH BINTI RESUL MALAYSIA A18559151
223 MUHAMMAD AIZUDDIN BIN ABDULLAH MALAYSIA A20025368
224 NUR HIDAYAH BINTI UMAR ALI MALAYSIA A19231564
225 SYARIFAH SARAH BINTI MUKHTAR MALAYSIA A23072198
226 HADI BIN OTHMAN MALAYSIA A20066947
227 ABDUR RAHMAN BIN SHAFIEE MALAYSIA A20241672
228 TASNEEM BINTI SHAFIE MALAYSIA A20027550
229 AFIQ BIN ALIAS MALAYSIA A22976299
230 MUHAMMAD SYAFIQ BIN ROSLI MALAYSIA A19131411
231 KHADIJAH BINTI ANWAR MALAYSIA A22557229
232 NUSAIBATUL HASANAH BINTI MUHAMMAD NASIB MALAYSIA A22106042
233 AHMAD HELMI BIN HASSAN MALAYSIA A20270306
234 MOHD RASYID BIN MAT TUSAIRI MALAYSIA A20149602
235 RUSFERLINA BINTI RUSLAN MALAYSIA A20425390
236 AMMAR MUSTAQIM BIN FAISAL AZNI MALAYSIA A18157294
237 NURUL AIMAN BINTI FAISAL AZNI MALAYSIA A18187999
238 IZZATI BINTI MOHD YUNUS MALAYSIA A20615843
239 MOHD ANUAR BIN JUSOH MALAYSIA A18943856
240 MOHD AKMAL BIN A RAHIM MALAYSIA A17925413
241 MUHAMMAD HANIS BIN BAHARUDIN MALAYSIA A20344355
242 ANEESA BINTI ZULKIFLEE MALAYSIA A24023510
243 MUHAMMAD QUSYAIRI BIN ALI MALAYSIA A18906246
244 MOHD ZULFADHLI BIN ZULKIFLI MALAYSIA A20922368
245 AHMAD SYAHMI TAQIUDDIN BIN SHUKOR MALAYSIAN A 20307985
246 MUHAMMAD AFIQ FADHLULLAH MALAYSIAN A 20254683
247 ABDULBARR BIN OTHMAN MALAYSIAN A 20267685
248 MUHAMMAD AMIN BIN SHAHRIL MALAYSIAN A 20267719
249 FATIMAH ZAHARAH BINTI ROSLI MALAYSIA 550226
250 SALMAN AL FARISI BIN SELAMAT MALAYSIA 550227 (EMERGENCY)

MY VOICE FOR NATION

Posted by Unknown | Posted on 11:07 PTG

MY VOICE FOR NATION


Action Plan on Asia-Pacific Parliamentary Consultation on the ICC

Posted: 10 Mar 2011 06:15 PM PST

Dr Shafie Abu Bakar

Posted by Unknown | Posted on 11:02 PTG

Dr Shafie Abu Bakar


Surau Al-Ikhlas, Taman Berjaya Surau Terbaru Diizin Mendirikan Solat Jumaat

Posted: 10 Mar 2011 04:28 PM PST

Philosophy Politics Economics

Posted by Unknown | Posted on 9:12 PTG

Philosophy Politics Economics


MRT: McKinsey for Value Management Study?

Posted: 10 Mar 2011 03:31 AM PST


Hazlan Zakaria
Mar 9, 11 4:56pm

Fresh from churning out Pemandu reports, some of which proposed the building of the Mass Rapid Transit (MRT), consultancy firm McKinsey & Co has again been hired - this time to conduct a Land Public Transport Commission (Spad) study on the value management of such a project.

Basing his question on a report in The Star today that said Mckinsey would now helm the Spad study into the matter, DAP Petaling Jaya Utara MP Tony Pua (right) questioned the impartiality of the arrangement.

"Will McKinsey do a fair analysis of the cost benefits of the MRT system, when it is part of the Pemandu project that, in the first place, proposed the MRT system? While there may be no direct conflict of interest, one has to wonder how fair and unbiased the report is going to be," Pua (right) told a press conference in the Parliament lobby today.

In light of this, he called for all studies carried out now, and in the future, to be done openly to make sure everything was above board

"This is no national security issue, so we must publish all studies to be done, and yet to be done, openly to see if they are done in a fair and transparent manner," he said.

Click here for the full article

念群与沙登人民同在 | Nie Ching for Serdang

Posted by Unknown | Posted on 9:03 PTG

念群与沙登人民同在 | Nie Ching for Serdang


[FreeMalaysiaToday]Nie Ching to Soi Lek:Explain "secret 4-letter word" or apologize

Posted: 10 Mar 2011 02:39 AM PST

~ From Teo Nie Ching, via e-mail

MCA president Chua Soi Lek was quoted in Free Malaysia Today as saying that: “People on Twitter are calling me names. They are hiding behind screens, pretending to stand on a moral high ground. …  It’s they who pour vulgarity on me – all I said was ‘four-letter word’.

“It can mean love, it can mean any amount of things. If one draws a vulgar conclusion, it means they have a crooked mind.”

Any Twitter user would probably wonder why the MCA president opted to use 13 characters (including the 2 spaces) in place of a “4 letter word”, seeing as Twitter has a limit of 140 characters for each tweet.



Of course the “4 letter word” can mean “love” (as he claimed) and any amount of things, but if the word “love” or any other non-vulgar word was what Dr Chua had in mind, why couldn’t he just spell it out plainly? The Chua Soi Lek we know has never been shy in expressing his opinions on most issues.

Even if the now-renowned “four letter word” meant “love”, I must say it is equally disturbing for Chua to rampantly send his love to the mothers, wives and sisters of people he doesn’t really know.

Acknowledging the fact that there are people who “pour vulgarity” on him, I wish to remind  Chua that this does not give him the right to “greet” other people’s female relatives with his mysterious “4 letter words”’.

As we celebrate the 100th anniversary of International Women’s Day on March 8, Chua should learn how to respect women. He should refrain from venting his anger on women or make women his punching bags.

(More......)

i n t a n h i j a u

Posted by Unknown | Posted on 3:36 PTG

i n t a n h i j a u


Ooooo......GOBALA RUPA-RUPANYA...

Posted: 10 Mar 2011 03:02 AM PST

Selepas 'diserang' ahli parlimen Bebas dari Padang Serai, N Gobalakrishnan di Parlimen semalam, PKR 'menyerang balas' hari ini dengan mendakwa bekas rakan seperjuangan mereka itu telah dibayar untuk meninggalkan parti pembangkang dan menyerang kepimpinannya.

PKR mengulangi pendiriannya bahawa tindakan wakil rakyatnya keluar parti, adalah didorong oleh insentif mewah yang tidak mungkin mereka perolehi jika kekal di dalam parti itu.

Setiausaha agung PKR, Saifuddin Nasution (kanan) menyifatkannya sebagai satu godaan yang mendorong mereka menjadi mangsanya.

Bercakap dalam satu sidang akhbar di Parlimen hari ini, beliau berkata, mereka ini kemudiannya mencipta pelbagai alasan yang tidak berasas untuk menjustifikasikan pengkhianatan mereka itu.

Begitu juga, kata Saifuddin, dengan ahli parlimen Padang Serai yang juga keluar dari parti itu.

Yang anehnya, dakwa beliau, secara tiba-tiba, Gobalakrishnan dapat membayar pajakan RM1,402,250 untuk Embun Megah Sdn Bhd dialamatkan 1525, Kulim Height 3, Kulim Golf and Country Resort Kedah - yang didakwa Saifuddin milik ahli parlimen itu - kepada Kumpulan Pertanian Kelantan Berhad.

Bayaran itu, dakwanya lagi, telah dibuat melalui dua cek lewat tarikh Bank Hong Leong Bank - satu bertarikh 12 Januari 2011 berjumlah RM700,000 dan yang satu lagi bertarikh 15 Mac 2011 berjumlah RM701,250, kata Saifuddin, sambil menunjukkan salinan fotokopi cek tersebut kepada pemberita.(malaysiakini)

SAIFUFFIN NAK DEDAH MP PKR KATAK YANG DIBELI

Posted: 10 Mar 2011 01:26 AM PST


KUALA LUMPUR, 9 Mac: Setiausaha Agung PKR, Saifuddin Nasution Ismail berkata, beliau akan mendedahkan satu persatu bukti yang diperolehinya berhubung seorang ahli parlimen (MP) parti itu yang melompat kerana dibeli.

Beliau yang juga Ahli Parlimen Machang ketika ditemui di lobi parlimen hari ini berkata, beliau mempunyai maklumat lengkap berhubung perkara itu dan akan mendedahkan secara berperingkat.

"Kita akan dedah berperingkat-peringkat. Saya pun nak buat macam Datuk Seri Anwar dedah kes VK Lingam," katanya.

Semalam, beliau sewaktu mewakili Ketua Pembangkang membahaskan Titah Diraja, mendedahkan dua salinan cek masing-masing bernilai RM700,000 setiap satu yang didakwa dibayar kepada seorang ahli parlimen PKR untuk lompat parti.

Ditanya lanjut hari ini, beliau berkata cek pertama bertarikh 12 Januari 2010 beralamat di sebuah bank di Ipoh manakala cek kedua pula bertarikh sah laku pada 15 Mac 2011.

"Kita juga mendapat satu salinan perjanjian antara MP ini dengan pemilik tanah.

"Perjanjian itu dibuat Mei tahun lepas yang menuntut MP itu membayar RM1.5 juta dalam masa 60 hari, iaitu Julai tahun lepas," katanya.
Bagaimanapun tiada sebarang bayaran dibuat oleh ahli parlimen itu sehinggalah mendapat cek tersebut pada Januari 2011.
"Memang tak ada duit, MP PKR tak ada duit, Julai tak ada bayaran, dia masih dengan PKR.

"Penghujung 2010 sikap MP ini mula berubah, serangannya kepada PKR mula menggila.

"Tiba-tiba, 12 Januari 2011 dia ada duit RM700,000," katanya lagi.

Dalam perjanjian itu juga katanya, ahli parlimen tersebut menggunakan alamat kediamannya sebagai alamat syarikat.

"Kita pertahankan bahawa alasan mereka tinggalkan parti adalah kerana dibeli.

"Walaupun mereka sanggah, tetapi buat julung kalinya semalam saya menunjukkan dua keping cek itu," tegasnya sambil menunjukkan semula salinan cek tersebut.

Hamidah Osman

Posted by Unknown | Posted on 3:20 PTG

Hamidah Osman


Akan Datang Ceramah Umi Halfidah

Posted: 10 Mar 2011 07:08 AM PST




Salam Semua,

Atas permintaan ramai serta yang ketinggalan untuk mengikuti ceramah pertama pada 20 Febuary yang lalu, Satu siri Ceramah Umi Halfidah dan Rahimi Osman (Belas Setiusaha Sulit dan Perancang Strategik Anwar Ibrahim) akan mengadakan siri ceramah seperi berikut :

Tarikh : 12 hb Mach 2011 (sabtu)

Masa : 10 pagi

Tempat : Arena Square, Batu Gajah Perak.


Semua Dijemput Hadir

Gwo-Burne for Kelana Jaya

Posted by Unknown | Posted on 1:39 PTG

Gwo-Burne for Kelana Jaya


JAWAPAN PARLIMEN: Kaedah banduan bunuh diri dalam lokap

Posted: 09 Mar 2011 09:33 PM PST

JAWAPAN LISAN AHLI PARLIMEN KELANA JAYA PADA 10 MAC 2011. TUAN GWO-BURNE LOH [Kelana Jaya] minta MENTERI DALAM NEGERI menyatakan kaedah gantung diri 10 banduan di dalam penjara sepanjang tempoh 2005 hingga Julai 2010 seperti yang dinyatakan di Parlimen melalui jawapan pada 18 Oktober 2010. JAWAPAN: Tuan Yang Dipertua, Terima kasih diucapkan kepada Ahli Yang Berhormat Kelana Jaya yang [...]

Comments for Wee Choo Keong

Posted by Unknown | Posted on 1:09 PTG

Comments for Wee Choo Keong


Comment on Thank you MATTA for responding by Tan

Posted: 09 Mar 2011 05:26 PM PST

Matta should implement an insurance scheme for all travel agents a there will always be some errant agents. There were too many of them around.

My journey - Wong Hon Wai 黃漢偉

Posted by Unknown | Posted on 11:30 PG

My journey - Wong Hon Wai 黃漢偉


Upgrading of Kampung Melayu Flats

Posted: 10 Mar 2011 11:21 AM PST

Open tender for upgrading of flats



Safety first: Wong and Kampung Melayu flats resident, Sesu Anna Pushpa, 69, showing the new wiring system in her unit.





AN open tender and balloting will be called for two projects worth RM1mil to upgrade the Kampung Melayu flats in Air Itam, said state Town and Country Planning, Housing and Arts Committee chairman Wong Hon Wai.

"The project will involve the retarring of the car park area and the replacement of three new lifts.

"The retarring and the lifts' replacement will cost RM100,000 and RM900,000 respectively," he told reporters after inspecting the flats on Monday.

Wong, who is also Air Itam assemblyman, said any project costing more than RM200,000 will have to go through an open tender.

"The rewiring of the flat block comprising 400 units costing RM1.4mil, which is already 95 per cent completed, is scheduled to be completed next month."

The Kampung Melayu flat, which was built in 1969, is one of the earliest low-cost housing projects in the state.

He added that other maintenance works such replacing the sewer's missing covers and drain pipes were completed last year.
Better facilities: Kampung Melayu flats in Air Itam to get new lifts and retarred car park.

Wong also said that the state government would provide two shuttle buses to the Kampung Melayu Village Development and Security Committee (JKKK) to ferry residents to the Ning Baizura concert.

"The concert at the Penang International Sports Arena on March 12 is to celebrate the state's success in attracting the most investments to the country.

"Residents interested in attending the concert should gather at the JKKK compound by 6.30pm as the concert will start at 8pm," he said.


黃漢偉:州政府關注 百萬提升甘榜馬來由組屋

2011-03-07 18:26

今年計劃耗資90萬令吉為A座組屋更換3座新電梯。右起黃漢偉,阿里芬及英丹。

(檳城7日訊)亞依淡區州議員黃漢偉週一巡視樓齡超過40年的甘榜馬來由組屋,以驗收去年撥出170萬令吉的修復工程。今年則計劃再耗資100萬令吉,為該組屋進行重舖道路及停車場,和更換3座電梯工程。
黃漢偉週一到該組屋巡視有關提升工程時指出,該組屋擁有兩棟16層高,996個單位,其環境衛生及基本設備都需要改善。
"去年撥出的170萬6項修復工程,包括重新裝置各樓層垃圾槽、重新裝置垃圾溝蓋、替換殘舊的糞管、替換殘舊的雨水管、砍伐組屋附近的老樹及重接住家內各樓走廊和樓梯的電線。"

重接走廊工程近完成

他說,耗資140萬令吉的重接走廊及樓梯電線的工程,在A座組屋496個單位進行,已完成近95%,預計於四月竣工。
"由於舊電線不穩定,更新電線後,確保了他們的安全,共有496戶各族居民受惠。"
他強調,州政府從2009年起就訂下提升政府組屋的決心,每年撥出1000萬令吉,進行房屋整頓及提升計劃,計劃長達5年。
"而樓齡超過40年的甘榜馬來由組屋獲得關注。自從該組屋清潔承包商更換後,工作已改善,並獲得居民讚賞。"
他說,接下來他們計劃耗資100萬令吉,為該A座組屋重舖道路及停車場,和更換3座電梯。其中一架電梯已損壞無法操作,兩項工程分別由抽簽及公開招標方式進行。

"新計劃預料在今年展開,由於招標工程需時,預料電梯更換工程明年才能完成。"出席者包括甘榜馬來由鄉委會副主席阿里芬,鄉委會秘書英丹。

SUARA PERAK

Posted by Unknown | Posted on 11:19 PG

SUARA PERAK


KELUBONG TERSUMBAT

Posted: 09 Mar 2011 09:41 PM PST

'STRUCTURAL DEFECT' DI PEKAN BARU, PUSING

Posted: 09 Mar 2011 08:59 PM PST

Anwar Ibrahim

Posted by Unknown | Posted on 7:40 PG

Anwar Ibrahim


KEADILAN Gesa LHDN Siasat Kewangan Gobala

Posted: 10 Mar 2011 01:26 AM PST

Dari Harakah

PKR menggesa Lembaga Hasil Dalam Negeri (LHDN) menyiasat kewangan ahli Parlimen Padang Serai, N. Gobalakrishnan yang didakwa mampu membayar segala hutangnya secara tiba-tiba.

Setiausaha Agung PKR, Saifuddin Nasution Ismail yang merujuk kepada Gobalakrishnan yang bertindak keluar PKR Januari lalu mempersoal keupayaan kewangannya selepas keluar parti, sedangkan beliau sebelum ini diketahui mempunyai masalah kewangan.

Menurut Saifuddin yang juga ahli Parlimen Machang, Gobalakrishnan secara tiba-tiba dapat menjelaskan bayaran pajakan tanah di antara syarikat miliknya, Embun Megah Sdn Bhd beralamat 1525, Kulim Height 3, Kulim Golf and Country Resort, Kedah dengan Kumpulan Pertanian KElantan Bhd bernilai RM1,401,250,00.

Katanya, bayaran cek Hong Leong Bank masing-masing bernilai RM700,000 bertarikh 12 Januari 2011 dan RM701,250 bertarikh 15 Mac 2011 jelas menunjukkan kemampuan kewangan Gobalakrishnan yang secara berterusan menyerang PKR.

“PKR menggesa Lembaga hasil Dalam Negeri memulakan tugas ‘bertanya khabar’ keupayaan kewangan beliau yang membolehkan bayaran berjuta ringgit dibuat terhadap urusniaga ini. Dari mana sumbernya? Siapa yang ‘bermurah hati’ menolong? Urusniaga apa yang dilakukan beliau yang memungkinkan wang sebanyak ini diperoleh?

“Januari dan Mac 2011 adalah kemuncak tempoh serangan, kecaman dan fitnah ahli Parlimen Padang Serai terhadap PKR. Ketika ini jugalah beliau secara tidak semena-mena mampu membayar RM1,401,250 untuk bayaran tanah ini,” kata beliau pada sidang media di lobi Parlimen hari ini.

Mengulas lanjut, Saifuddin berkata, Gobalakrishnan pernah menjual rumahnya sendiri, kedai kek isterinya terpaksa ditutup dan kesukaran menjelaskan pelbagai bil-bil lain.

Beliau tabah dan sabar menghadapi situasi itu sehingga memenangi kerusi Padang Serai dengan tiket PKR.

Namun dakwa Saifuddin, Gobalakrishnan mula berubah apabila tiga tahun bersama PKR akibat masalah kewangan dan beliau mua tidak berpuas hati akibat tidak dilantik menduduki jawatan dalam anak-anak syarikat kerajaan negeri yang difikirkan menjanjikan pulangan lumayan.

PKR tegasnya mengulangi pendirian bahawa pengkhianatan keluar parti sejumlah ahli-ahli Parlimen PKR didorong habuan lumayan yang tidak mungkin diperoleh mereka jika kekal dalam PKR.

“Kerana dorongan inilah ramai tewas. Ralatnya mereka mencipta alasan-alasan yang tidak masuk akal untuk menjustifikasikan tindakan khianat mereka.

“Persoalannya ialah jika ahli Parlimen Padang Serai mampu menjelaskan bayaran tanah RM1.4 juta dalam masa tiga bulan, berapa agaknya habuan yang beliau terima sebagai harga pengkhianatan ini?

“Dan kalau ‘nilai’ ahli Parlimen Padang Serai sejumlah tersebut, berapa pula habuan yang diterima oleh ahli-ahli parlimen Wangsa Maju, Bagan Serai, Kulim Bandar Baharu, Bayan Baru dan Nibong Tebal, ‘rakyat hakim terbaik’,” katanya.

Sementara itu, ahli Parlimen Kapar, S. Manikavasagam terkejut dengan kemampuan Gobalakrishnan membayar hutangnya dan meminta Suruhanjaya Pencegahan Rasuah Malaysia (SPRM) menyiasat perkara itu.

“Saya terkejut dengan kemampuan Gobala. Saya yakin semua yang keluar parti itu dibeli dan seharusnya SPRM menyiasat bagaimana mereka ini boleh menjadi senang secara tiba-tiba,” katanya.

Najib dan Mubarak: Persamaan Yang Ketara

Posted: 10 Mar 2011 12:54 AM PST

Dari Malaysiakini

Pemerintahan Perdana Menteri Datuk Seri Najib Razak yang sering menindas dan bersikap kuku besi dilihat persis corak pemerintahan bekas diktator Mesir Hosni Mubarak dakwa kepimpinan PKR.

Naib Presidennya, N Surendren berkata Najib yang menerajui BN sentiasa secara konsisten menggunakan apa-apa cara walaupun jahat untuk kekal berkuasa seperti parti yang diterajui Mubarak, Parti Demokratik Nasional (NDP) di Mesir.

"Terdapat persamaan yang luar biasa antara pemerintahan autoritarian selama 30 tahun di Mesir oleh Hosni Mubarak dan pemerintahan menindas selama 53 tahun oleh Najib dan BN ke atas Malaysia.

"Antara persamaannya adalah: pergantungan kerajaan atas suatu sistem polis yang agam untuk menumpaskan pihak pembangkang; kawalan ketat ke atas media cetak dan televisyen; tahanan tanpa bicara yang bermotifkan politik; keadaan darurat berdekad yang tidak dibatalkan; sistem kehakiman yang berat sebelah dan berpihak kepada kerajaan; pilihanraya yang tidak bebas ataupun adil," katanya dalam satu kenyataan media hari ini.

Namun menurut Surendran, persamaan yang paling ketara adalah kedua-dua pemimpin itu dari masa ke semasa mengheret pesaing politik mereka ke mahkamah untuk menghadapi tuduhan jenayah yang direka-reka.

"Objektifnya adalah untuk menghancurkan pesaing politik secara politik dan peribadi, dan oleh demikian menghapuskan ancaman kepada pemerintahan mereka.

"Rejim-rejim yang tidak bertoleransi dengan pasti akan menggunakan kaedah seperti ini kerana mereka tidak mempunyai pertimbangan keadilan dan tidak memedulikan kedaulatan undang-undang," katanya.

Mubarak digulingkan oleh rakyatnya selepas jutaan mereka berkumpul dan memprotes secara aman di Dataran Tahrir sejak 25 Januari lalu selepas tidak tahan dengan pemerintahan kuku besi beliau selama 30 tahun.

Menurut Surendran, kes Liwat II yang membabitkan Anwar sama dengan apa yang dilakukan Mubarak ke atas pemimpin pembangkang Mesir Ayman El Nour pada tahun 2005 sehingga menyebabkan Alyman dipenjara selama lima tahun.

Anwar semasa pemerintahan mantan Perdana Menteri Tun Mahathir juga pernah dipenjara selama 6 tahun.

“Kerajaan Najib menggunakan taktik yang sama sahaja. Mubarak dengan terkenalnya menggunakan mahkamah Mesir untuk memenjarakan Ayman Nour, pemimpin Parti El Ghad yang dipenjarakan selama lima tahun dengan kerja berat. Persamaan dengan pendakwaan Anwar yang sekarang berlangsung adalah amat ketara,” katanya lagi.

Justeru Surendren berkata rakyat perlu bangkit untuk memastikan kerajaan BN disingkirkan agar penindasan, korupsi dan kezaliman dapat dihentikan sepertimana Mubarak dan NDP.

“Rakyat Malaysia, bersama dengan dunia, berasa girang melihat melihat pemergian penzalim Mubarak dan kemenangan rakyat Mesir. Sekarang, kita mengalukan hari yang cemerlang apabila rakyat Malaysia mengakhiri pemerintahan membazir, lembap dan menindas BN dan pemimpinnya Najib Razak.

"Pemerintahan BN yang mencerminkan pemerintahan Mubarak ke atas Mesir, mesti berakhir. Untuk kebaikan negara, BN perlu disingkirkan,” akhiri kenyataannya itu.

Amaran ahli sains: Bukti DNA boleh dipalsukan dan diletakkan di lokasi jenayah

Posted: 09 Mar 2011 09:30 PM PST

Oleh Fiona Macrae

Ahli-ahli sains telah membuktikan wujud kebarangkalian pemalsuan bukti DNA, sekaligus berpotensi memusnahkan kredibiliti teknik utama forensik.

Dengan menggunakan peralatan yang boleh dijumpai di makmal-makmal di seluruh negara, mereka melenyapkan semua kesan DNA dari sampel darah dan menambah bahan genetik individu lain pada sampel tersebut.

Pemalsuan ini sangat berjaya sehingga mampu memperdaya ahli-ahli sains yang menjalankan ujian DNA cap jari di mahkamah-mahkamah di Amerika Syarikat.

Perkembangan ini menimbulkan kemungkinan sampel darah atau air liur diletakkan di lokasi di mana jenayah berlaku, sehingga mengakibatkan mereka yang tidak bersalah dihukum manakala mereka yang bersalah terlepas bebas.

Menurut Dan Frumkin, penyelidik yang menghasilkan DNA palsu menyatakan: 'Jika anda boleh memalsukan darah, air liur atau mana-mana tisu, anda boleh mencipta lokasi jenayah. Mana-mana pelajar jurusan biologi pun mampu melakukannya.

Dr. Frumkin — yang mendakwa bahawa syarikatnya telah berjaya mencipta kit untuk membezakan sampel DNA sebenar dengan yang palsu – menggunakan dua teknik untuk memalsukan bukti. 

Pada peringkat awal, mereka akan akan mengasingkan sampel minit bahan genetik dari helaian rambut dan menggandakannya beberapa kali.

Kemudian mereka akan memasukkan DNA ini ke dalam sel darah yang telah diasingkan dari segala klu genetik pemilik asal.

Kini sel darah ini mengandungi cap jari genetik milik individu pertama, demikian menurut laporan Journal Forensic Science International: Genetics.

Secara teori, ianya boleh diletakkan di tempat kejadian jenayah. Rambut, gula getah, puntung rokok, cawan dan gelas boleh membekalkan sampel awal DNA.

Syarikat ini juga telah membangunkan satu teknik yang rumit, yang mana bergantung kepada pengetahuan mengenai cap jari DNA – satu ‘kod bar’ genetik daripada 20 set kedudukan-kedudukan pada satu rantaian DNA seseorang individu.

Ahli sains ini telah membina ‘perpustakaan’ yang mengandungi ratusan cebisan DNA yang merangkumi semua kod genetik yang muncul di tempat-tempat yang telah diperiksa oleh polis. Untuk membuat padanan satu-satu cap jari, mereka hanya perlu mencari dari ‘perpustakaan’ untuk gabungan yang betul dan dicampurkan di dalam tabung uji.

Para pengkaji percaya, lambat laun teknologi ini bakal digunakan oleh penjenayah.

Mereka memberi amaran: ‘Bukti DNA adalah kunci kepada sabitan atau pembebasan suspek daripada pelbagai bentuk jenayah, waima dari rogol hinggalah bunuh. Namun begitu, kita telah terlepas perhatian akan kemungkinan yang menggusarkan bahawa bukti DNA boleh dipalsukan.

‘DNA dengan profil genetik yang diinginkan dengan mudah disintesis (baca: dihasilkan melalui makmal) dengan hanya menggunakan teknik biologikal biasa dan yang baru dibangunkan, diintegrasi ke dalam tisu manusia atau dibubuh pada permukaan-permukaan objek, dan kemudiannya diletakkan di tempat kejadian jenayah.’

Namun pakar British berpendapat adalah suatu yang hampir mustahil bagi mana-mana penjenayah untuk melakukan sesuatu seperti itu. Dr. Gill Tully dari Perkhidmatan Sains Forensik Kerajaan menyatakan:

‘Anda memerlukan satu makmal biologi molekul yang lengkap, peralatan yang bernilai ribuan pound dan seorang ahli sains biologi molekul yang cekap atau juruteknik makmal.'

‘Dan majoriti daripada mereka yang terlibat dengan jenayah tidak akan mempunyai akses kepada bahan-bahan ini.’

Dr. John Manlove, seorang ahli sains forensik dan saksi pakar di dalam kes-kes mahkamah, berkata: ‘Ya, ianya satu kemungkinan dari segi sains, tetapi ia adalah untuk seseorang yang benar-benar terdesak.

‘DNA adalah sangat penting di dalam sesuatu kes, tetapi penyiasatan tidak harus berasaskan kepada bukti DNA semata-mata.’

—–

Diterjemahkan oleh Dr. Afif Bahardin dan Najwan Halimi dari artikel berjudul "DNA evidence can be fabricated and planted at crime scenes, scientists warn" tulisan Fiona Macrae yang diterbitkan di laman The Daily Mail UK pada 19 Ogos 2009.

Lim Kit Siang

Posted by Unknown | Posted on 7:33 PG

Lim Kit Siang


M’sia lost RM135.3 bil in illicit outflow

Posted: 10 Mar 2011 03:37 AM PST

Malaysiakini Mar 10, 11 Malaysia recorded RM135.3 billion in errors and omissions (E&O) in its outflow funds for the period 2000 to 2009. Prime Minister Najib Abdul Razak said considering the huge amount of trade transactions with the rest of the world as well as the lack of data for specific goods due to statistical [...]

Dissecting BN’s twin wins in by-election

Posted: 10 Mar 2011 02:41 AM PST

By Ong Kian Ming Malaysiakini Mar 10, 11 What can we make of the Merlimau and Kerdau by-elections four days after the results were announced? The results were not surprising. Most analysts, including me, had predicted that the BN would win by a bigger majority in both seats. My prediction of a 4,000-vote majority for [...]

Christians say fed up with Najib administration

Posted: 10 Mar 2011 12:39 AM PST

By Debra Chong The Malaysian Insider March 10, 2011 KUALA LUMPUR, March 10 — Christians in Malaysia say they are angry and fed-up with the Najib government for what they see as a systematic move to deny their religious rights enshrined in the country's highest law. Spurred by the Home Ministry's latest seizure of 30,000 [...]

‘Malaysia’: What’s in a name?

Posted: 10 Mar 2011 12:15 AM PST

by Clive S. Kessler The Malaysian Insider Mar 10, 2011 MARCH 10 — "What's in a name?" asks Shakespeare's Juliet. "That which we call a rose," she avers, "by any other name would smell as sweet." Likewise, "Malaysia." So what is in a name, and behind this one? In a recent blog post (Semenanjung Tanah [...]

Wife of Taib’s son seeks share of RM400 mil

Posted: 09 Mar 2011 09:06 PM PST

Hafiz Yatim & S Pathmawathy Malaysiakini Mar 9, 11 The estranged first wife of corporate figure Mahmud Abu Bekir Taib, son of the long-time Sarawak chief minister, is seeking RM300 million of assets which the couple had amassed together in their 19 years of marriage, as well as RM100 million in compensation. Shahnaz A Majid, [...]

Call for action plan by ASEAN MPs to secure ratification of Rome Statute by majority of ASEAN nations on 10th anniversary of ICC on July 2, 2012

Posted: 09 Mar 2011 08:10 PM PST

It is said "All Roads Lead to Rome". In the past two days, the road from Rome leads to Kuala Lumpur and I want to add to the voices of welcome expressed yesterday by the hosts to the distinguished foreign guests and participants to this consultation, and hope that you are fully enjoying the Malaysian [...]

Damning Diaspora Data

Posted: 09 Mar 2011 07:28 PM PST

By Martin Jalleh On 4 Oct. last year, PM Najib Razak expressed his concern that the exodus of local talent to developed countries has threatened his vision of transforming Malaysia into a high-income nation by 2020. Below are some statistics gathered from various sources and highlighted in 2010 to show how serious the brain drain [...]

Longing for A Free Mind (Part 1 of 14)

Posted: 09 Mar 2011 07:24 PM PST

By M. Bakri Musa [Presented at the Fifth Annual Alif Ba Ta Conference at Stevens Institute of Technology, Hoboken, NJ, organized by UMNO Club of New York-New Jersey, January 29, 2011.] [A nation aspiring for greatness needs leaders with free minds; only they are capable of carving new paths. The Pak Turut (me too) leaders [...]

YB BN

YB PAS

YB PKR

YB DAP